O hoteli

„Najlepší Friendly dog hotel v Tatrách.“
Martin, 19. September 2016

Zažite pocit domova, ktorý pre vás vytvorí kombinácia unikátnosti tohto miesta, prívetivosti personálu a priateľskej horskej atmosféry. Sú to detaily, čo nechajú vyniknúť výnimočnosť tohto legendárneho hotela a urobia váš pobyt nezabudnuteľným.

Objavte horský hotel FIS***, najväčší hotelovo – športový komplex vo Vysokých Tatrách situovaný v nadmorskej výške 1346 m n. m. neďaleko jazera Štrbské pleso. Svojím jedinečným umiestnením sa stáva ozajstnou oázou pre športovcov hľadajúcich tie najlepšie podmienky pre kvalitný tréning, ako aj pre ľudí túžiacich po dokonalom relaxe a uvoľnení v srdci slovenských veľhôr. Silnú športovú tradíciu hotela potvrdzuje aj fakt, že je pomenovaný podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a v roku 1970 ho krstil Mark Hodler, jej vtedajší prezident.

Len pár metrov od lyžiarskych svahov, bežeckých tratí a turistických chodníčkov vás tento unikátny ski in & ski out hotel pozýva aktívne využiť váš pobyt a zároveň využiť jeho starostlivý servis a tradičnú pohostinnosť v tom najlepšom slova zmysle. S otvoreným náručím víta aj štvornohých najlepších priateľov človeka, ako prvý hotel priateľský ku psíkom vo Vysokých Tatrách.

V roku 2012 prešli priestory hotela FIS*** rekonštrukciou a hala, kaviareň a lobby bar dostali nový horský vzhľad a ešte viac umocňujú tatranskú atmosféru hotela. Najväčšou novinkou je však určite nové Natural Wellness & Spa v štýle horskej lúky pre absolútny relax.

Spoznajte legendu, ktorá pamätá všetky športové podujatia Štrbského Plesa a vytvára jeho nezameniteľný obraz. Legendu, ktorá bola súčasťou nezabudnuteľného televízneho seriálu Spadla z oblakov.

ubytovanie-pri-svahu-strbske-pleso
wellness-relax_FIS-strbske-pleso

Hotelové služby

Hotel FIS*** ponúka rozsiahle služby, čím chceme prispieť k vašej úplnej spokojnosti a pohodliu. Okrem nasledovných spomenutých sme pripravení vyjsť v ústrety aj Vašim individuálnym prianiam.

  • bezdrôtové pripojenie na internet v hoteli aj na izbách
  • nestrážené neplatené parkovisko
  • predaj šperkov na recepcii
  • biliard
  • kútik pre deti
  • úschovňa lyží
  • ubytovanie pre domácich miláčikov
  • požičovňa lyží a bicyklov oproti hotelu
  • horský vodca
  • turisticko-poznávacie zájazdy

História

Na prelome 19. – 20. storočia stálo nad jazerom Štrbské pleso už pätnásť budov. Osada Štrbské Pleso mala turisticko-kúpeľný charakter. Ako klimatické kúpele zaznamenalo Štrbské Pleso v tom čase nebývalý rozmach, pričom sa tu začali usporadúvať i športové podujatia. Už roku 1900 sa na zmrznutej hladine plesa konali Majstrovstvá Európy v rýchlokorčuľovaní a roku 1925 šampionát starého kontinentu v ľadovom hokeji, ten však pre nepriaznivé počasie museli dokončiť v Starom Smokovci.

Roku 1927 pražský architekt Karol Jarolímek vyprojektoval a v Mlynickej doline postavil drevený skokanský mostík. O osem rokov neskôr Mlynická dolina hostila účastníkov Majstrovstiev sveta v severskom lyžovaní, do ktorých, žiaľ, zasiahla prudká snehová víchrica.

Vrcholom športových podujatí Štrbského Plesa boli Majstrovstvá sveta v severskom lyžovaní roku 1970. Pri príležitosti tohto podujatia bol vybudovaný Areál snov s hotelom FIS, ktorý projektovali architekti profesor Eugen Kramár, popredná osobnosť slovenskej architektúry a Ján Šprlák. Pri príležitosti Majstrovstiev sveta boli vybudované na Štrbskom Plese aj ďalšie objekty podľa projektov profesora Eugena Kramára.

Hotel FIS*** je teda vybudovaný v prekrásnom prostredí Štrbského Plesa, priamo pod tatranskými štítmi Solisko a Patria. Je pomenovaný podľa medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS a leží v ústí Mlynickej doliny. Hotel pokrstil v roku 1970 Mark Hodler, vtedajší prezident medzinárodnej lyžiarskej federácie, ktorý na 25. výročie otvorenia hotela v roku 1995 priletel na prekvapenie všetkých organizátorov súkromným lietadlom, v spoločnosti vtedajšieho predsedu SOV prof. Černušáka a názov FIS potvrdil platným certifikátom.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom rezervácie ubytovania, dostupnosti, firemných podujatí a pod., neváhajte nás kontaktovať.

Kontaktujte nás

*
*
* povinné polia

nove weby<