Cibulková trénovala päť dní u nás

Športovú povesť Hotela FIS*** na Štrbskom Plese si prišla počas júla vyskúšať aj najlepšia slovenská tenistka súčasnosti Dominika Cibulková. Jedenásta hráčka sveta päťdňovým sústredením vo Vysokých Tatrách začala prípravu na sériu amerických turnajov.

 „Na športové sústredenia je to tu úplne ideálne, fantastické. Keď si na to človek zvykne, tak si to hneď zamiluje ako ja. Dotrénujem, na izbu prejdem len v šľapkách, výborne sa najem, oddýchnem a idem opäť na tréning. Táto kombinácia je úžasná,“  pochvaľuje si pobyt v Hoteli FIS Dominika Cibulková.

Cibulková s celým svojím tímom strávila v Hoteli FIS*** päť dní v rámci svojho tréningového procesu. „Prvýkrát sme tu zavítali už pred polrokom v decembri, ale teraz sme tu prvý raz aj spali. Bola som naozaj milo prekvapená, že aj izby sú útulné a príjemné. Dobrý spánok padol po tréningu vždy vhod,“ vysvetľuje sympatická tenistka.

Dvadsaťosemročná slovenská reprezentantka vyzdvihuje najmä chutnú kuchyňu nášho hotela. „Je tu naozaj vynikajúce jedlo, zhodnotila by som to ako najlepšiu kuchyňu široko ďaleko. Jedlo je navyše prispôsobené tomu, čo potrebujeme. Šéfkuchár výborne varí, takže toto je absolútna topka. To sú veci, ktoré robí hotel pre športovcov.“

Dominika Cibulková si okrem každodenného tréningu v posilňovni či vonku, behu a cyklistiky, užívala najmä oddych v okolí Štrbského plesa. „Milujem prechádzky okolo plesa, ale keď je v jeho okolí menej ľudí, teraz tam bola poriadna plnka. Keď je pokojnejšie, tak sa chodíme prejsť so psami okolo Štrbského plesa. Hory úplne dobíjajú človeka, nepotrebuje nič špeciálne robiť, iba tu byť, oddychovať a dýchať čerstvý vzduch.“

Dominika Cibulková vo FIS-e